ZA KULTUROU

Chcete-li zajít do kina a ještě  k tomu posedět v příjemném baru nebo popíjet přímo při sledování filmu určitě zajděte do "Oka". Bio OKO je jedno z nejpříjemnějších "artových" kin v Praze. Žádné předražené pocorny a Coly, ale příjemná atmosféra a spoustu nekomerčních aktivit jak pro dospělé tak děti.

Národní technické muzeum je už klasika pro všechny generace. Spousta expozic a výstav. Myslím, že každý si tam najde to "své".

Národní zemědělské muzeum stojí hned přes ulici naproti NTM, bohužel je ale trochu opomíjené. Zajděte a uvidíte, že je o co stát. Výstava traktorů je neodolatelná pro kluky a pány všech věkových kategorií. I ostatní expozice týkající se zemědělství, lesa a ochrany životního prostředí si dlouho budete pamatovat.

Knihovna už přímo na Letné není, nyní je v ulici Tusarova 35.

Výstav a uměni si dosyta užijete v Národní galerii ve Veletržním paláci.

Autorské individuální i skupinové výstavy můžete navštívit v galerii Scarabeus, kde si můžete projít i muzeum kávy a posedět v retro kavárně Alchymista.

Galerie IDEA je prodejní a výstavní galerie.

Zajímá Vás tvorba nezávislých umělců, nových choreografií a performancí, ale také diskuze a workshopů a dalších neotřelých kreativních počinů? Pak určitě navštivte divadlo Alfred ve dvoře.

Dalším divadélkem na Letné, kde občas hrají i představení pro děti je divadlo Radar.

Studio Hrdinů ve Veletržním paláci.

Studio ALTA je multifunkčním prostorem založeným na setkávání umělců z různých sfér a zaměření. Cílem Studia je ukázat šíři možných přístupů k současnému scénickému tvaru.

Tento divadelní, umělecký a filmový prostor sice není úplně na Letné, ale nelze ho vynechat a tím je nový umělecký prostor JATKA 78.

A dále v Holešovicích DOX Centrum současného umění.

Spousta veletrhů, výstav a koncertů se odehrává na Výstavišti.

Knihu jakéhokoliv žánru si určitě vyberete v knihkupectví Letná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *